browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Videoblog

 

V současné době nabízím tři rozdílné kurzy. Využívají technik a principů staletími prověřených evropských bojových umění, ovšem zároveň se soustřeďují na využívání moderních obranných prostředků. Jedná se tedy z mého pohledu o syntézu toho nejlepšího, co je k dispozici. Jsou zaměřeny na reálné situace a nevyžadují speciální sílu nebo obratnost. Jsou vhodné i pro ženy.

 

Obrana proti napadení nožem či podobnou zbraní

 

Nůž je nejdostupnější a zároveň jednou z nejnebezpečnějších zbraní. Každý jich má doma několik, dá se snadno schovat a tasit a dle naší legislativy ho může kdokoli veřejně nosit. Útok nožem, pokud není efektivně odvrácen, většinou končí fatálně.

V tomto kurzu bych vás chtěl připravit na takovýto útok. Základním principem je zachycení soupeřovy ruky držící nůž a okamžité nasazení páky, nebo vrhnutí. Budeme se také věnovat situaci, když nás někdo drží volnou rukou za oděv a samozřejmě neopomeneme obecné principy konfliktu a to jak mu předcházet.

Použitý systém vychází ze středověkých dochovaných technik pro boj holýma rukama se středověkou dýkou. Nicméně techniky které jsem vybral pro tento kurz jsou univerzální a mohou být nasazeny proti jakékoli bodné zbrani. Zároveň pro jejich aplikaci nebo potřeba přílišné síly. A do třetice, pro úspěšné provedení není nutná předchozí rozcvička, nebo zevrubné protahování. Jenom tak mohou být po ruce kdykoli nás někdo bez výstrahy napadne.

Další detaily a specifické požadavky je možno dohodnout přes email.

 

Kubotan – spolubojovník na vaší klíčence

 

Teleskopický obušek – nejefektivnější nástroj sebeobrany

 
Aktuální vypsaný kurz – Brno 1. 4. 2016

Teleskopický obušek je obecně brán jako jeden z nejlepších nástrojů sebeobrany vůbec. Je možné jej snadno pořídit bez speciálního povolení, dá se dobře schovat, lehce nosit, bezpečně tasit a je velmi účinný i v rukou slabší osoby. Zároveň nemusíte mít přehnané obavy z nepřiměřené sebeobrany, která by útočníka stála život či trvalé zdraví.

Přes všechny jeho výše uvedené nej je však potřeba s ním umět trochu zacházet. V tomto kurzu bych vás chtěl tyto základy naučit. Krom nutného teoretického úvodu si s cvičnými replikami vyzkoušíme útoky na tělo soupeře, způsoby jak se dostat z držení, budeme zkoušet odzbrojit útočníka s nožem i se postavíme soupeři s podobnou jednoruční zbraní.